Aveo 2012 1.4 LT model hakkında

PowerKing

Kullanıcı
Aveo 2012 1.4 LT modelin sürücü gösterge alanı ilgimi çekti. Aveo alırsan sanayiden çıkamazsın diyenler var. Kullanan varsa kullanım deneyimlerini paylaşmalarını rica ederim.

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
Chevrolet Aveo 1.4 LT, benim de bundan sonra tercih edebileceğim araçlar listesinde yerini ilk sıralarda almaktadır.
Bir süre test etme şansım oldu. Ayrıca bir tanıdığım, çok uzun yıllardır Chevrolet araçlarını kullanıyor. Aveo için özel olarak olmasa da Chevrolet marka araçlar hakkında uzun uzun konuşma fırsatımız oldu.

Kendisinin en büyük sorun olarak bahsettiği, hemen herkesin de bildiği çelik subap olayıdır. En büyük ve tek ettiği masraf Chevrolet çelik subap olmuştur. Onun haricinde büyük bir sorundan bahsetmedi.

Keza benim düşüncem de sorunlu değil bakımsız araçların olduğudur. Düzenli olarak 8 veya 10.000 KM'de bir bakımlarının yapılması gerekiyor. Bu sadece Chevrolet Aveo 1.4 için değil tüm marka ve modeller için geçerli. Bakımın haricinde aracı düzgün ve gerektiği gibi kullanmak en doğrusu.

Kısaca özetlemem gerekir ise Aveo kullanıcı yorumları arasında dikkatimi çeken büyük bir sorun göremedim. Neticede Opel motorunu kullanıyor.

PowerKing

Kullanıcı
Açıklama için teşekkürler. bakalım aveo favorilerim arasında. Bir süre sonra duruma göre hareket ederiz umarım. Bir durum var. Chevrolet Türkiye'ye yeni çıkan araçlarını kendilerince bir nedenden dolayı satılmasını bırakmıştı sanırım.

Celil

Admin
Araç
Ford Focus MK1
Açıklama için teşekkürler. bakalım aveo favorilerim arasında. Bir süre sonra duruma göre hareket ederiz umarım. Bir durum var. Chevrolet Türkiye'ye yeni çıkan araçlarını kendilerince bir nedenden dolayı satılmasını bırakmıştı sanırım.

Evet, Chevrolet Türkiye'ye sıfır araç göndermiyor. Eğer aklından Chevrolet yedek parça sorun olur mu diye geçiyorsa o konuda pek endişe etme. Çünkü bildiğim kadarı ile hemen her parçası kolaylıkla bulunabiliyor. Hemen her model aracında zaten Opel EcoTech motorunu kullanıyor.