Tanıtım Chery Tiggo 8 Pro Fiyatı, Özellikleri Ve Yakıt Tüketimi

OtomobilForum

Yönetici
Yönetici
Katılım
17 May 2024
Mesajlar
85
Tepkime puanı
0
Konum
İstanbul
Marka
BMW
Model
3.20İ ED
Model Yılı
2016
CheryTİGGO 8 PRO modelinin özelliklerini gelin hep birlikte inceleyelim.

En Prestijli SUV Model​

Büyük ilgiyle karşılanan Chery SUV modeli, aradan geçen yaklaşık 15yılın ardından, tasarımı, teknolojisi ve konforuyla adeta kapışılıyor. Markanın rekabetçi fiyat politikası da bu ilginin sebeplerinden bir tanesi.

Tüm modellerde “Çin’in En İyi 10 Motoru” ödülüne sahip, 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli güç ünitesine yer verilirken, 7 kademeli çift kavramalı otomatik şanzımanın olması bir diğer avantaj.

Chery’nin Türkiye pazarındaki Amiral Gemisi olarak bilinen en lüks modeli Chery TİGGO 8 PRO’yu yakından incelemek istedik.

Rakiplerine göre daha uygun fiyattan alıcıyla buluşan TİGGO 8 PRO’nun güncel fiyatları ise şöyle.

Luxury– 1.583.000 TL

Excellent– 1.693.000 TL

Avantgarde- 1.868.000 TL

Garanti Süresi​

Türkiye pazarına direkt kendi adıyla giriş yapan Chery, tüm modellerinde 5 yıl veya 150.000 km garantisi vererek, Çin’de üretilen otomobillere karşı olan ön yargıyı kırmayı hedefliyor. TİGGO 8 PRO modelini yakından incelediğimizde de kalite konusunda Çin’in kendisini fazlasıyla geliştirdiğini görüyoruz. Öncelikle TİGGO 8 PRO, aynen diğer modellerde olduğu gibi Jaguar-Land Rover bazlı bir platformun üzerinden yükseliyor. Bu sayede bu iki premium markanın avantajlarını da kullanıcılarını sunuyor.

İç Mekanı​

Chery, Tiggo 8 Pro için “Amiral Gemisi” sloganını kullanılıyor. 4.7 metre uzunluğu, 1.8 metrelik genişliği ve 1.7 metrelik yüksekliğe 2710 mm’lik dingil mesafesi de eklenince, 3 koltuk sırasında yeterince alan olduğuna pek bir şüphe kalmıyor. Şimdilik Türkiye’deki tek 7 koltuklu Chery olan TİGGO 8 PRO, orta sıra koltuklarının her birinin kızaklı yapısı ve sırtlıklarının ayarlanabilmesiyle en arka sıradakilerin yaşam genişliklerinin de belirlenebilmesini sağlayabiliyor. MPV’leri andıran bu adaptif ayarlanmalar sayesinde dilerseniz orta sıra koltukları makam konumuna getirin, dilerseniz de üçüncü sırayı zemine katlayarak bagajın tamamını kullanın. 5 koltuklu kullanımda bagaj hacmi 479 litre ile yeterli seviyede. Bu arada tüm koltukların aynı kalite deri ile kaplı olduğunu vurgulamak istiyoruz.

Ekrandaki Sürprizleri​

Chery TİGGO8 PRO’nun iç mekânı şaşırtıcı donanımlar barındırıyor. Deri koltukları bir yana, 3 farklı ekranın kullanımı pek çok premium SUV’da henüz yok. Bunlardan 12,3 inçlik gösterge paneli sürücü önünde, direksiyonun arkasında yer alıyor. 12,3 inçlik merkezi multimedya ekranından ise tüm araç kontrolleri ve sürüş etkinlikleri takip edilebiliyor. Yüksek çözünürlükteki bu ekranda şaşırtıcı olan; araç ile sinyal verdiğinizde 360derece görüntünün ekrana yansıtılması. 8 inçlik klima paneli ise adeta Range Rover modellerini andırıyor.

Çok İddialı Sessiz Kabin​

TİGGO8 PRO’nun gelişmiş yalıtım seviyesinin sağladığı sessizlik sürüş konforuna katkı sağlıyor. TİGGO 8 PRO’nun rölanti devrinde ölçülen gürültüsü sadece 39,9 dB. Ayrıca motor, son derece sessiz çalışıyor ve şehir içi sürüşlerinde kabin içinde duyulan gürültü seviyesi tamamen minimize ediliyor. Mühendislerin uyguladığı gelişmiş çözümler kadar TİGGO 8PRO’nun NVH performansında (Araç üretiminde kullanılan parçaların seyir esnasında bükülmelerinin ölçüldüğü bir parametre) geniş ses emici kumaş alanların da payı var.

Donanım Kapsamı​

Oldukça kapsamlı donanımıyla dikkat çeken TİGGO 8 PRO’nun en üst donanım seviyesi olan Avantgarde’nin, aradaki fiyat farkını kolaylıkla kapatabilecek ekstraları bulunuyor. Luxury ve Excellent donanıma ek olarak en fazla dikkat çeken avantajları, ADAS adındaki sürüş destek sistemlerinin çok daha kapsamlı olması. Öte yandan Türkçe Akıllı Sesli Komut Sistemi de bu üst donanımla geliyor. Ön koltuklardaki hafıza ve ayarlama ayarları da daha çeşitlenirken ön koltuklarda soğutmasının da olması bir diğer avantajı.

Ayarlanabilen Performans Modları​

TİGGO8 PRO’da da 3 farklı sürüş modu bulunuyor. 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli motor, 183 HP güç ve 275 Nm tork üreterek, 1565kg boş ağırlığındaki TİGGO 8 PRO’yu standart donanımdaki 235/55 R18 ölçüsündeki lastiklerle 190 km/s maksimum hıza çıkarabiliyor. 0-100 km/s hızlanması ise 9.1 saniye. Aynı motora sahip diğer Chery modellerinden 8.1 lt/100 km’lik ortalama yakıt tüketim değeriyle daha az yakıyor olması da TİGGO 8 PRO’nun bir diğer avantajı.

CheryTiggo8 Pro’nun Fiyatı​

Chery Tiggo8 Pro’da Luxury, Excellent ve Avantgarde olmak üzere üç donanım paketi seçeneği bulunuyor. Chery Tiggo8 Pro başlangıç fiyatı, Luxury donanım paketiyle 1.583.000 TL iken, orta donanım paketi olan Excellent 1.693.000 TL'ye satılıyor. En üst donanım paketi Avantgarde ise 1.868.000 TL'ye kullanıcılarının karşısına çıkıyor.
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Üst