OtomobilForum

Yönetici
Yönetici
Katılım
17 May 2024
Mesajlar
85
Tepkime puanı
0
Konum
İstanbul
Marka
BMW
Model
3.20İ ED
Model Yılı
2016

Fransız üreticinin ünlü modeli de artık sadece elektrikli olarak sunuluyor.​

Avrupalı üreticilerin elektrikli otomobil sevdası bitmiyor. Son zamanlarda bu aileye her ülkeden katılımlar olurken Fransa da bu konuda gecikmek istemeyen yerlerden. Hal böyle olunca Stellantis'in haricinde Renault da elektriklilerini birer ikişer tanıtıyor.

Türkiye'de satışına başlanan elektrikli hatchback modellerden olan Renault Megane E-Tech, ünlü model ailesinin artık sadece elektrikli olarak satılacağını haber verirken tasarım olarak da markanın diğer modellerine örnek oluyor.

Köşeli hatlarıyla dikkat çeken otomobilin bir hatchback için yüksek olduğu söylenebilecek yapısı dikkatlerden kaçmıyor. Siyah tavan artık bütün markalarda görmeye alışık olduğumuz bir donanım olsa da tamponlarda sunulan altın renkli trim parçaları Renault'u farklılaştıran detaylar arasında.

20 inç çaplı jantlara sahip olan test aracımızda hemzemin kapı kolları ve ince yapılı LED farlar kullanılmış. Arkada da ince tasarıma sahip LED stoplar öne çıkarken bu bölümde sunulan 440 litre hacimli bagaj da arka koltuklar yatırılarak genişletilebiliyor. Ön bölümdeyse bagaj bulunmuyor.

İç mekanı da modern duran otomobilde dijital gösterge paneli, kaliteli dokunmatik ekran ve neredeyse köşeli diyebileceğimiz direksiyon simidi görülebiliyor. Rahat koltuklar siyah renkli döşemelere sahip olsalar da ekstra ücret karşılığında renkler açılabiliyor.

Önden çekişli olan Megane E-Tech'te görev yapan elektrik motoru 218 beygir güç üretebiliyor. Çok yüksek bir performans sunmuyor olsa da özellikle Avrupalı rakiplerinin önüne geçebilen aracın batarya kapasitesi de segmentinin ortalamalarını yakalıyor.
 

Konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Üst