KANGO KAMYONETİ OTOMOBİLE ÇEVİRME

veysel05

Kullanıcı
Katılım
6 Ocak 2023
Mesajlar
4
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Araç
veysel1972
KANGO OTOMOBİLE ÇEVİRME

Renault Kango kamyonet olan 1+1panelvan kamyonet, 3+1 camlı koltuklu kamyonet ve 4+1 camlı koltuklu kamyonet olan araçların kamyonetten otomobile çevirme araç tadilat projesi yapılmaya başlanmıştır.

Renault Kango kamyonetlerin hangi tipleri kamyonet olur?

Renault Kango panelvan ve camlı koltuklu kamyonet olana araçların C tipi, FC tipi ve KC tipleri kamyonetten otomobil olmaktadır.

Bunun için öncelikle aracın otomobile çevrilmesinin uygun olup olmadığı yetkili makine mühendisi tarafından kontrolü yapılmalıdır. Araç kamyonet’ten otomobile çevirmek için uygun ise kamyonetten otomobile araç tadilat projesi yapılmalıdır.

Kango kamyonetten otomobile çevirme araç tadilat projesi ile tuvtürk araç muayene istasyonundan araç tadilat muayene randevusu alınmalıdır. Kamyonetten minibüse çevirme araç tadilat projesi ve araçla birlikte tuvtürk araç muayene istasyonuna başvuru yapılmalıdır. Kango kamyonet’ten otomobile çevirme araç muayenesi yapıldıktan sonra araç sahibi notere başvuru yapmalıdır. 24 Ekim 2023 tarihi itibarı ile Kango kamyonetten otomobile çevirme TUVTÜRK araç tadilat muayenesi ücreti 1.149 lira olmuştur. Kango kamyonetten otomobile çevirme araç egzoz muayene ücreti 180 liradır.

Araç sahibi kango kamyoneti otomobile çevirme araç tadilat projesi, tuvturk kango kamyoneti otomobile çevirme araç tespit raporu, tuvtürk kango kamyoneti otomobile çevirme araç muayene raporu ve araç tescil belgesi ile birlikte noterde araç ruhsatlarını kamyonetten otomobile çevirmiş olurlar. 24 Ekim 2023 Kango kamyonetten otomobile çevirme araç ruhsat değişimi ücreti 717 liradır. 

Ekli dosyalar

  • KANGOO.jpg
    KANGOO.jpg
    111.9 KB · Görüntüleme: 0