Minibüsü otomobile çevirme

aracprojecim

Kullanıcı
Katılım
10 Ocak 2023
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Araç
WM

MİNİBÜS OTOMOBİLE ÇEVİRME

Minibüsü otomobile çevirmek için öncelikle 9+1 kişi olan koltuk sayısı, bir koltuk sökülerek 8+1 düşürülmesi gerekmektedir, araçtan koltuk söküldükten sonra aracın otomobile dönmesi için koltuk söküm projesi çizilmesi gerekmektedir. proje hazır olduktan sonra araca TÜVTÜRK muayene istasyonundan araç tadilat muayenesi randevusu alınması gerekmektedir. TÜVTÜRK'te aracın minibüsten otomobile çevirme proje ile araç tadilat muayenesi yaptırdıktan sonra araç muayene raporu, tespit raporu ve araç minibüsten otomobile çevrilmesi ile ilgili araç tadilat projesi ile notere araç ruhsat değişikliği için başvurularak, araç minibüsten otomobile dönmüş olur. Araç ruhsatı ve araç tadilat projesi ile birlikte nakil vasıtaları vergi dairesine başvuru yaparak aracın maliye kaydının minibüsten otomobile çevrilmesi gerekmektedir.

caravelle-otomobile-çevirme


Minibüsü Otomobile çevirme fiyatları​

Minibüsü otomobile çevirme maliyeti 2023 yılı için proje ücreti ile TÜVTÜRK ücreti 1135 TL'dir. Proje ve tadilatı yapılmış aracın TÜVTÜRK Muayenesi sonrası noterde ruhsata işletme ücreti ise 715 Türk Lirasıdır.

Dikkat!

OTOMOBİL OLAMAYAN ARAÇLAR​

Doblo, caddy, nemo, kangoo, fiorino, bipper, fiesta, palio ve connect gibi hafif ticari araçlar otomobil olamamaktadır.

Minibüsten otomobile çevrilen ve bilinen araç ve modellerimizden bazıları.

MarkaModelMinibüsten Otomobile Çevrilebiliyor mu?
VOLKSWAGEN CaravelleEvet
MERCEDESVito (639/2)Evet
FORDCustomEvet
VOLKSWAGENTransporter KombiEvet
OPELCorsaEvet


9+1 Minibüsün otomobile çevrilir mi?

9+1 minibüsler otomobile çevrilebilir. Bunun için marka, varyant ve modeli bizleri arayarak aktarabilir projesi ve detayları halledilerek 9+1 minibüsler 8+1 otomobile çevrilebilir.
Dikkat: Her minibüs otomobile çevrilemez. Bu yüzden bizi arayarak aracınızın marka ve modelini belirtmeniz ona göre projenizin yapılabilirliğini öğrenmeniz gerekmektedir. Minibüsten otomobile çevirme ile çevrilen bazı araçlar;
 • VOLKSWAGEN CARAVELLE MİNİBÜSÜ OTOMOBİLE ÇEVİRME PROJESİ
 • MERCEDES VİTO MİNİBÜSÜ OTOMOBİLE ÇEVİRME PROJESİ
 • FORD CUSTOM MİNİBÜSÜ OTOMOBİLE ÇEVİRME PROJESİ
 • VOLKSWAGEN TRANSPORTER MİNİBÜSÜ KOMBİ OTOMOBİLE ÇEVİRME PROJESİ
 • OPEL CORSA MİNİBÜSÜ OTOMOBİLE ÇEVİRME PROJESİ
 • 9+1 MİNİBÜSÜ OTOMOBİLE ÇEVİRME PROJESİ

VOLKSWAGEN CARAVELLE MİNİBÜSÜ OTOMOBİLE ÇEVİRME

Volkswagen caravelle minibüsü otomobile çevirme projesi hakkında detaylı bilgi için lütfen bizi arayın. Caravelle minibüsü ruhsata otomobil yapmak için lütfen bizi arayın.
? 0535 256 44 73
caravelle-minibüsü-otomobile-çevirme-2021

_______________________________________________
_________________________________________________

VOLKSWAGEN TRANSPORTER KOMBİ MİNİBÜSTEN OTOMOBİLE ÇEVİRME

Volkswagen transporter kombi minibüsü otomobile çevirme projesi hakkında detaylı bilgi için lütfen bizi arayın.
? 0535 256 44 73
volkswagen-transpoter-kombi-minib%C3%BCs%C3%BC-otomobile-%C3%A7evirme.jpg

__________________________________________________

OPEL CORSA OTOMOBİLE ÇEVİRME

Opel corsa araçlarınızın otomobile projesi ve dönüşümlerinde detaylı bilgiler için lütfen bizi arayın.
? 0535 256 44 73
opel-corsa-otomobile-çevirme

Volkswagen transporter panelvan cityvan n1 sınıfı 4+1 kişilik kamyonete, 2 koltuk montajı yapılarak 6+1 otomobile çevirmek mümkündür.​

Volkswagen transporter panelvan cityvan n1 sınıfı 4+1 kişilik kamyonete, 4 koltuk montajı yapılarak 8+1 otomobile çevirmek mümkündür.
Volkswagen caravella-kombi 7hc tipi 8+1 kişilik otomobilden 2 koltuk sökülerek m1 sınıfı 6+1 otomobile çevrilmesi araç tadilat projeleri yapılmaktadır.
Volkswagen caravella 2.5 tdi 7db tipi m2 sınıfı 9+1 kişilik minibüsten bir koltuk sökülerek m1 sınıfı +1 otomobile çevrilmesi için araç tadilat projesi yapılmaktadır.
Volkswagen transporter 2.4 7db tipi m2 sınıfı 9+1 kişilik m2 sınıfı minibüsten bir koltuk sökülerek m1 sınıfı 8+1 otomobile çevrilmesi için araç tadilat projesi yapılması gerekmektedir.
Volkswagen transpoeter-kombi 7db tipi m2 sınıfı 9+1 kişilik minibüsten, bir koltuk sökülerek m1 sınıfı 8+1 otomobile çevrilmesi araç tadilat projesi yapılır.
Volkswagen caravella 1.9 tdı 7hc tipi m2 sınıfı 9+1 kişilik minibüsten bir koltuk sökülerek m1 sınıfı 8+1 otomobile çevrilmesi araç tadilat projesi yapılır.
Volkswagen caravella 2.5 tdı 7hc tipli m2 sınıfı 9+1 kişilik minibüsten bir koltuk sökülerek m1 sınıfı 8+1 otomobile çevrilmesi araç tadilat projesi yapılır.
Volkswagen transpoeter kombi 1.9 tdı 7hc tipi m2 sınıfı 9+1 kişilik minibüsten, bir koltuk sökülerek m1 sınıfı 8+1 otomobile çevrilmesi için araç tadilat projesi yaptırılmalıdır.
Volkswagen transporter kombi 2.5 tdı 7hc tipli, m2 sınıfı 9+1 kişilik minibüsten bir koltuk sökülerek m1 sınıfı 8+1 otomobile çevrilmesi araç tadilat projesi yapılır.

9+1 Kişilik M2 sınıfı minibüs aracı 8+1 kişilik M1 sınıfı otomobile çevirince özel tüketim vergisi (ÖTV) çıkar mı?​

Fabrikadan 8+1 M1 sınıfı otomobil olarak üretilen otomobil araçların ÖTV vergisi sadece bu araçlara özel % 15 olarak yatırıldığından dolayı, aracın tekrar eski orjinal hali olan 8+1 M1 sınıfı otomobile döndüğünde özel tüketim vergisi (ÖTV) çıkmamaktadır. Bu % 15 ÖTV uygulaması sadece fabrikadan 8+1 M1 sınıfı otomobil olarak üretilmiş bu araçlara özel bir uygulamadır.

8+1 kişilik M1 sınıfı otomobil aracı 6+1 M1 sınıfı otomobile çevirince özel tüketim vergisi (ÖTV) çıkar mı?​

Fabrikadan 8+1 kişilik M1 sınıfı otomobil olarak üretilmiş araçları araç koltuk söküm projesi ile 6+1 kişilik otomobile çevrilince trafiğe çıkış tarihi itibari ile 5 yaşını doldurmayan araçlara çok yüksek özel tüketim vergisi (ÖTV) çıkmaktadır.
Bu durum trafiğe çıkış tarihi itibari ile beş yaşını dolduran 8+1 kişilik m1 sınıfı otomobili 6+1 kişilik M1 sınıfı otomobil araca dönüşüm yapınca özel tüketim vergisi (ÖTV) çıkmaz. Yani trafiğe çıkış tarihi itibarı 5 yaşını dolduran araçlara özel tüketim vergisi (ÖTV) çıkmamaktadır.

Minibüsü otomobile çevirmenin faydaları nelerdir?​

 1. Araç minibüs olduğunda her yıl periyodik olarak yapılan araç muayenesi, araç otomobile döndüğü zaman iki yılda bir periyodik araç muayenesi yapılacaktır.
 2. Araç otomobil olduğu zaman minibüs olarak yapılan trafik sigortası, araç otomobile döndüğü zaman çok daha düşük fiyata yapılmaktadır.
 3. Araç otomobil olduğu için hız limitleri yükselmektedir.
 4. Minibüs araçlarda hız sınırı şehirlerarası çift yönlü karayollarında saatte 80 kilometre, bölünmüş yollarda saatte 90 kilometre, otoyollarda saatte 100 kilometre olarak belirlendi.
 5. Otomobil şehirler arası çift yönlü kara yolunda 90 kilometre olan sınır, bölünmüş yollarda 110 kilometre olarak belirlenmiş. Otomobiller için hız sınırı, otoyollarda ise 120 kilometre.

30 gün içinde araç projesi yaptırılıp tescil kuruluşuna bildirilmeyen tadilat ve montajlara 2918 sayılı Kara Yolları Trafik Kanunu 32/1 maddesi gereği para cezası yazılmaktadır.
Etiketler:
minibüsü otomobile çevirme 2023

Kaynak:

MİNİBÜSÜ OTOMOBİLE ÇEVİRME​